Vítejte na stránkách firmy Cyber Studio zajišťující ozvučení a osvětlení akcí, pronájem zvukové a osvětlovací techniky a servis počítačů.

Cyber Studio

Hlavní stránka
Novinky
Historie
Nabídka
Technika
Ceník
Galerie
Reference
Odkazy
Partneři
Cybershop
Články, recenze
Jak vydělat
Servis počítačů

TOPlist

Poslední aktualizace 12.12.2015

Články, recenze a ostatní publikace.

Naše postoje, názory a informace o kterých bychom se s Vámi chtěli podělit.

Zpět na články a recenze

Nokia E66 - mobil pouze do pohody (17.9.2009)

Po porovnání mnoha telefonů jsem se nakonec rozhodl začátkem září 2009 pro pořízení nového telefonu Nokia E66. Jelikož jsem měl u operátora nasbíráno dost bodů a prodlužoval jsem navíc smlouvu, vyšel mě nakonec jen na pár set korun.
Po prvním seznámení jsem byl docela nadšený co ta malá věcička všechno umí. Ze začátku jsem si všechno zkoušel a trávil jsem s ním spoustu času, abych do všeho pronikl a využil tak jeho potenciál.

První zklamání přišlo v momentě kdy mi nešla zprovoznit navigace, která měla být podle popisu ZDARMA. Bohužel se pokaždé zabrazila zpráva, že je nutné program zakoupit. Takže navigaci jsem vzdal.
Druhé zklamání bylo mojí vinou. Telefon mi při zavazování tkaniček vyklouzl z kapsy u košile a i když byl v originál koženém pouzdru, spadl na dlažbu otevřenější stranou na hranou a display to nevydržel. Užil jsem si ho jen 12 dní. Po zjištění ceny opravy, která nebyla vůbec levná jsem ho na víc jak rok zavřel do šuplíku.

Pak jsem náhodou na Aukru narazil na display za podstatně nižší cenu než mi sdělil operátor. Display jsem tedy zakoupil a chtěl jsem si ho vyměnit. Nastal opět malý zádrhel. Mám spoustu nářadí, protože opravuji počítače, ale tak malé šroubováčky jsem neměl. Takže jsem navštívil místní vietnamské prodavače, abych zakoupil nějakou sadu nářadí. Bohužel to co jsem potřeboval, jsem nenašel. Takže následovala další návštěva u podavače a nákup větší sady. Ani po tom jsem neuspěl. Zkusil jsem navštívit podnikovou prodejnu Narex v nedalekém městě a s telefonem v ruce jsem prosil jestli by neměli něco tak malého k povolení šroubků. Světe div se, paní prodavačka to prohlédla a že by to neměl být problém a šroubováček mi našla. Pak už to šlo rychle. Display jsem si za pár minut vyměnil a mohl jsem telefon opět používat.

Za tu dlouhou dobu používání jsem si na telefon zvykl. Má pár chyb se kterými se dá žít. Občas se zasekne a nejde číst ze simky. Stačí telefon vypnout a zapnout a je to zase v pořádku. Od pořízení až k do teď, kdy doplňuji tento příspěvek (červen 2014) mám už 4x měněný display. Pokaždé když ho kupuji stojí vždy o něco méně. Telefon nosím hlavně v kapse u kalhot a i když si dávám pozor, tak se nějak stane, že jak pracuji, nějak na ten telefon něco přimáčknu a display praskne. Koncepce telefonu je taková, že to snad ani jinak dopadnout nemůže. Pokud by byl nošený v pouzdru na opasku, tak by asi vydržel víc. Pro hrubší zacházení se tedy moc nehodí.

V dnešní době je už spousta lepších mobilů, ale já jsem si na E66 zvykl a vyhovuje mi hlavně velikost. Většina současných mobilů je dost velká a musel bych vymyslet jiný způsob nošení než v přední kapse kalhot.

Dodatek (12.12.2015)
Stále zatím mám pouze 4x měněný prasklý display a telefon stále bez problémů funguje. Zakoupil jsem jen novou baterii.
Při procházení webu jsem narazil na pár zajímavých aplikací, které si chci zkusit nainstalovat. První z nich je od Nokie zdarma uvolněná navigace Ovi Map. Soubor nokia_maps_3.03_10wk11_b04_s60_3.1_rom.Nocs.sis byl na stránkách Nokie, ale nemohl jsem ho tam už najít. Nakonec jsem ho stáhl od jinud a umístil jsem ho sem na stránky. Je pouze zabalený ZIPem, který rozbalý každý počítač do původní podoby.

Další pro mě zajímavá aplikace co jsem našel je, jak udělat z telefonu Access Point pro bezdrátový přístup k internetu. Pokud tedy máte tarif s datovými přenosy, můžete z mobilu udělat přístupový bod k internetu. Přes simku přijímáte data a WiFi v mobilu se nastavý jako vysílač ke kterému připojíte třeba notebook a můžete pohodlně pracovat. Informace o instalaci a soubor ke stažení najdete na stránkách výrobce: http://www.joiku.com

Zajímavou stránku s dalšími aplikacemi pro Nokii E66 najdete zde: http://ladinek.com/warez-kategorie/nokia-e66

Přidat.eu záložku

Kontakt:

Jiří Plaček
Votice
okr.Benešov
603 55 39 55
jplacek@atlas.cz
Cyber Studio - ozvučení, zvukař, světla

Vyhledávače:

Google
Seznam
Atlas
Centrum
Jyxo

PageRank

Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Seo servis optimalizace PageRank.cz

 

ANKETA

BlueBoard.cz

 

Aukro.cz

 

 

Doporučujeme

Jiba-Plast - výroba jímek, bazénů, nádrží, šachet, septiků

Rybářské centrum Veselý rybář - vše pro rybaření

Zboží pro výstavbu a údržbu zahradních jezírek

Webmaster Jiří Plaček Copyright (C) 2007 - 2009 Cyber Studio, Sound - Light - Service, All rights reserved